top of page

HİZMETLERİMİZ

Sevgili Hayvan Dostları, Çanakkale Veteriner Kliniği, minik dostlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuştur.

Genel Muayene ve Kontrol

Kliniğimize gelen her hastaya genel muayene yapılmaktadır. Genel muayenenin amacı hayvanın sağlık durumunu ortaya koyarak muhtemel rahatsızlıkların belirlenmesidir. Genel muayene sırasında vücuttaki tüm sistemlerin ve fizyolojik durumun kontrolü yapılır.
Genel muayene şu aşamalardan oluşmaktadır:

-Anamnez ve hastanın geçmişi
-Genel durumun ve vücut sıcaklığının kontrolü
-Solunum kontrolü
-Dolaşımın kontrolü

Aşılama ve Koruyucu Hekimlik

Kliniğimizde kedi, köpek için koruyucu aşı uygulamaları yapılmaktadır. Aşılar, herhangi bir hastalık etkeninin zayıflatılmış veya inaktive edilmiş formlarını içeren ve hastalığa karşı bağışıklık gelişmesini sağlayan ürünlerdir. Halk arasında kist aşısı olarak bilinen ürünler ise aşı olmayıp, anti-paraziter ilaçlardır ve her iki ayda bir tekrar edilmelidir. Ayrıca hekim tarafından gerektiği durumlarda tedavi amacıyla da kullanılmaktadır.
Klinik olarak aşı takviminizi aksatmamak için telefonunuza 1 gün önceden mesaj gönderilerek hatırlatma yapmaktayız.

Ağız ve Diş Sağlığı
Mikroçip İmplantasyonu
Cerrahi Operasyonlar


Kliniğimizde operasyon uygulayacağımız hastaların, gerekli durumlarda operasyon öncesi tahlil ve tetkikleri yapılır. Ardından tüm yumuşak doku ve kemik operasyonları hastaya en uygun anestezi protokolü belirlenerek uygulanır. Gerek duyulması halinde, konunun uzmanı hekimlerle konsültasyon yapılmaktadır.

Acil Müdahale

Kliniğimizde, acil durumlarda mesai saatleri dışında da hizmet vermekteyiz. Hastamıza hiç vakit kaybetmeden müdahale edilmesini sağlayacak her türlü teknik donanımımız mevcuttur.

Yoğun Bakım
Laboratuar ve Görüntüleme


Kliniğimizde acil müdahale, gebelik muayenesi vs. amacıyla CR cihazı ve ultrasound cihazı ile görüntüleme yapılmaktadır.
Laboratuvar Test ve Analizleri için ise;
Hemogram,
Serum Biyokimyası,
Deri Kazıntısı Analizi,
Gaita Analizleri,
İdrar Analizleri,
Mikrobiyoloji ve Serolojik Testler:
Gram Boyama, Kültür ve Antibiyogram,
Mantar Kültürü,
Seroloji;
FELİNE INFEKSİYÖZ PERİTONİTİS (FIP) FELİNE LEUKEMİA VİRÜS (FELV),FELİNE İMMUNODİFECİENCY VİRUS(FIV),FELİNE PANLEUKOPENİA VİRÜS, CLAMİDİA , TOXOPLASMA, CANİNE DİSTEMPER VİRÜS(CDV), CANİNE PARVO VİRÜS (CPV) , CANİNE CORONA VİRÜS (CCV) , LEISCHMANIA, EHRILICIA, DROFILARIA(KALP KURDU), GIARDIA, LYME DİSEASE , ANAPLASMA
Patoloji (ANLAŞMALI LABORATUVAR),
Hormon - Kan İlaç Düzeyi -
Urolıth Analizi,
Alerji Testleri (YURTDIŞI LABORATUVAR),
Kuduz Aşı Titresi (AKREDİTE VETERİNER KONTROL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ)
yapılmaktadır.

Hospitalizasyon

Geniş hospitalizasyon odalarımız, yoğun bakım ve klinik tedaviye ihtiyacı olan minik dostlarımız için steril bir şekilde düzenli olarak temizlenmektedir. Bu odalarımız kedi ve köpek olarak ayrılmaktadır. Böylelikle minik dostlarımızın daha da strese girmelerini önlenmek, en kısa zamanda sağlıklı olarak taburcu etmek amacımızdır. Kliniğimizde ızgara altlıklı çelik kafeslerde, hijyenik bir ortamda kalan minik dostlarımızın düzenli bakımları ve tedavileri yapılmaktadır.

Pet Kuaför

Köpek ve kedi dostlarımızın traş, banyo, tırnak kesimi gibi hizmetlerimiz, konforlu bir biçimde tasarlanmış banyo ve kuaför odamızda, haftanın 6 günü mesai saatleri içerisinde titizlikle hizmet vermektedir.
Yoğunluk sebebiyle bekletilmemeniz için en az bir gün önceden randevu almayı unutmayınız.

Pet Market

Başta premium mamalarımız olmak üzere her bütçeye uygun yaş ve kuru mama çeşitlerimiz, bakım ürünlerimiz, isim yazılan tasmalarımız ve pet aksesuarlarımız başta olmak üzere bir çok ürünü pet market kısmımızda bulabilirsiniz.

bottom of page